[Zielona Góra] Winobraniowe Spotkania Teatralne

Lubuski Teatr w Zielonej Górze zaprasza na Winobraniowe Spotkania Teatralne 2016. Bilety dostępne są poprzez sprzedaż internetową: www.bilety.teatr.zgora.pl

Pełen repertuar Winobraniowych Spotkań Teatralnych:

image01467707041Czasami księżyc świeci od spodu – Premiera LT

2.09.2016 godz. 19.00

Trzecia, ostatnia część trylogii „opowieści wiejskich” duetu autorsko-reżyserskiego z Legnicy Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (PiK). Część pierwsza – „Droga śliska od traw” powstała w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy (grudzień 2013), druga – „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna” w Lubuskim Teatrze (wrzesień 2015). Zgodnie z założeniami autorów ostatnia część tryptyku tematycznie dotyczyć będzie problematyki rodzinnej.

image01467707142Caligula
3.09.2016 godz. 19.00

5. marca 2016 r. premierą „Kaliguli” Alberta Camusa zakończona została sześciotygodniowa, międzynarodowa współpraca Lubuskiego Teatru z Die Theater Chemnitz. Reżyserem sztuki był Dyrektor Robert Czechowski, który wraz z polskim zespołem twórców, jak napisano w jednej z recenzji, stworzył jedną z najbardziej znaczących inscenizacji ostatnich lat w Chemnitz. Z przyjemnością informujemy, że spektakl zostanie zaprezentowany w ramach tegorocznych Winobraniowych Spotkań Teatralnych już 3 września 2016 r.

image11467706684Single i Remiksy
4.09.2016 godz. 17.00 i 20.00

Sztuka „Single i remiksy” Marcina Szczygielskiego to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery. Magda, kobieta sukcesu, prezes wielkiej korporacji wydawniczej, stawia na singli, bo przecież – jak mówi – singiel to najlepszy utwór na płycie. W firmie, którą dowodzi, szansę na karierę mają tylko single, więc wszyscy, którzy singlami nie są, wolą ukrywać swoje związki i małżeństwa. Gdy korporacja zostaje wchłonięta przez inną, większą, nowe szefostwo postanawia zmienić charakter firmy na prorodzinny. Magda wpada w panikę, tym większą, że do Polski wysłany zostaje nowy przełożony, którego zadaniem ma być zweryfikowanie przede wszystkim jej pracy. Magda natychmiast musi zdobyć partnera! Jak jednak ma to zrobić, gdy przez całe swoje dotychczasowe życie unikała związków jak ognia i po prostu nie potrafi zbudować miłosnej relacji? Dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zatem… wydanie służbowego polecania. Pech w tym, że wysłany z centrali weryfikator ma zjawić się w firmie lada chwila…

image21467706684BODO – musical
5.09.2016 godz. 19.00

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełnej piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają projekcje stylizowane na nieme kino, czy archiwalne nagrania scen z życia Eugeniusza Bodo. Jego życiorys to kalejdoskop spektakularnych sukcesów pomieszanych z dojmującymi niepowodzeniami, zwłaszcza na gruncie życia prywatnego. Kim był Eugeniusz Bodo? Dzisiaj, zapewne nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie. Mamy nadzieję, że w musicalu zwyciężą jego nieśmiertelne przeboje. Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana. Piosenki zaśpiewane przez jednego z najlepszych polskich aktorów musicalowych Dariusza Kordka. Choreografia ułożona przez Agnieszkę Brańską artystkę na stałe współpracująca z Teatrem Roma i będącą głównym choreografem serialu „Bodo”. Na scenie tancerze (trzech lub sześciu), wśród których zobaczyć można Kamila Kuroczkę, tancerza programu Taniec z gwiazdami.

image31467706685Paryż i Ty
6.09.2016 godz. 19.00

Spektakl muzyczny, zbudowany na bazie najpopularniejszych szlagierów francuskich, jest wspomnieniem miłości przeżytej w Paryżu i napotkanych tam kobietach. Niezwykłe wykonanie i zaskakujące interpretacje nawiązują do klimatu paryskich kabaretów ubiegłego wieku. To spektakl nie tylko o miłości, tęsknocie, rozczarowaniu i nostalgii, ale także o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach. W przedstawieniu usłyszymy m.in. piosenki: „Isabelle”, „Nathalie”, „Emmanuelle ”, „La Boheme”, „Nie opuszczaj mnie”, „Jeśli nie istniałabyś”, „Flirt”, „Kobieta i mężczyzna”, a wszystko to dopełnione muzyką na żywo.

image41467706685HAWAJE, czyli przygody siostry Jane
7.09.2016 godz. 17.00 i 20.00

Najlepsza historia miłosna może mieć początek w bardzo nieoczekiwanych okolicznościach, a Hawaje to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć! Szalona autorka harlequinów Vivien, desperacko pragnie przeżyć swój pierwszy raz… Weekend z niedawno poznanym Edgarem zapowiada się obiecująco, gdyby nie… Doris – żona niedoszłego kochanka! Nieudane plany romansowe to jednak nie jedyny problem Vivien. Pisarka bowiem musi napisać nową książkę, wydawnictwo coraz bardziej się niecierpliwi, czas ucieka, a natchnienia brak. W jej głowie powstaje iście szatański plan – nadciągająca awantura „małżeńska” może stać się inspiracją do jej nowej powieści! Wydarzenia nabierają tempa i sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy do domu Edgara i Doris zaczyna przybywać coraz więcej nieproszonych gości, którzy – jak się później okaże – nie do końca są przypadkowi! „Hawaje, czyli przygody siostry Jane” to farsa pełna zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos. Dzięki głównej bohaterce uzbrojonej w dyktafon wszyscy zostają bohaterami gorącego romansu w pięknej scenerii Hawajów.

image51467706686Listy do Michaliny
8.09.2016 godz. 18.00 i 20.00

Ciepła i wzruszająca, acz niepozbawiona elementów komizmu, opowieść o dojrzałej kobiecie, która wierząc w swój temperament, pewność siebie i umiejętność docierania do serc i umysłów innych ludzi, postanawia pomagać im w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych, mianowicie prowadząc tzw. „coaching rozwodowy”. Jednak czy potrafimy kierować cudzym życiem, dopóki sami nie rozwiążemy zagadek z własnej przeszłości? Co dręczy Zuzannę? Jaką skrywa bolesną tajemnicę? Czy potrafi pomóc sama sobie?

image61467706687Szczaw
9.09.2016 godz. 17.00 i 20.00

„Szczaw” to kameralna komedia węgierskiego dramaturga, Zoltana Egeressy. Akcja rozgrywa się w środowisku sędziów piłkarskich. Bohaterami opowieści jest trzech arbitrów: jeden główny i dwóch liniowych. Panowie mają poprowadzić ważny ligowy mecz, który będzie oceniany przez obserwatora z FIFA. To od niego zależy przyszłość i kariera głównego arbitra. Jeśli będzie dobrze sędziował, czeka go międzynarodowa kariera, może nawet sędziowanie na mistrzostwach świata. Główny arbiter potrzebuje do tego tylko dobrej współpracy z dwoma sędziami liniowymi… i tu jest problem! Obydwaj liniowi mają z nim „na pieńku” i postanawiają się zemścić. Ale w tej sztuce nic nie jest proste ani oczywiste…

image71467706687Koncert Iris Munos
10.09.2016 godz. 19.00

W 2016 roku Iris Munos, francuska aktorka i piosenkarka postanowiła przygotować nowy materiał oparty na życiu i karierze największego belgijskiego barda Jacquesa Brela. Koncert pod tytułem „Gdyby Brel był kobietą” zawiera największe przeboje artysty w nowych odsłonach i z nowym, niecodziennym, kobiecym głosem. Artystce na pianinie towarzyszy poznańska kompozytorka i piosenkarka Marta Torebko.

image81467706688Szklana menażeria – Premiera LT
11.09.2016r.

Dramat autorstwa Tennessee Williamsa wystawiony na Broadwayu w 1945 roku. Opowiada o rodzinie, w której u boku samotnej matki i brata żyje Laura, dziewczyna, której trudno odnaleźć się w realnym społeczeństwie, jej tragicznie utraconych marzeniach i rozpadzie rodziny. Przez fabułę przewija się tytułowa kolekcja szklanych figurek dziewczyny. Wiele z wątków dramatu zawiera odniesienia do biografii Williamsa. Dramat ten został uznany przez amerykańskich krytyków za najlepszą sztukę sezonu, w którym odbyła się jego premiera. Uchodzi za jedno z najbardziej znanych dzieł autora. Wystawiany był wielokrotnie na deskach teatrów, w tym również polskich. Doczekał się również wielu ekranizacji, m.in. w 1950, 1973, 1977 i 1987 roku.

Źródło: Lubuski Teatr

Post Author: Redakcja BeGoodArt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.