Opera Nova w Operze Leśnej

ulotka baronWywiezienie z macierzystego teatru tak gigantycznej produkcji, jaką jest spektakl „Barona cygańskiego” w bydgoskiej Operze Nova i przeniesienie jej na scenę Opery Leśnej w Sopocie, to nie lada wyczyn!

W Operze Nova od kilku dni trwa wielkie pakowanie: załadowano już ponad 300 wspaniałych kostiumów. Na wyjazd szykuje się osiem pań garderobianych, cztery fryzjerki-charakteryzatorki, dwudziestu siłaczy z ekipy technicznej ( w tym specjalnie doangażowani), 5 akustyków. W Sopocie dołączą do nich oświetleniowcy i dźwiękowcy z wynajętych firm.

Jutro (środa) co dwie godziny, począwszy od 9:00 do 13:00, pod rampę załadunkową podjeżdżać będzie tir, do którego ładowane będą elementy scenografii, w tym wspaniałe ażurowe schody oraz gigantyczny żyrandol, najsłynniejszy bodaj „rekwizyt” w historii Opery Nova. Elektrycy ze szczególną pieczą zadbają o jego zabezpieczenie. Po przyjeździe do Sopotu, z czwartku do piątku rana na scenie trwać będzie ustawianie świateł.

„Soliści i cały zespół artystyczny wyjeżdżają z Bydgoszczy w piątek; od godz.16:00 rozpocznie się próba generalna w Operze Leśnej. Jedziemy jako „artystyczna wizytówka” Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zamierzamy podbić serca tych, którzy jeszcze nie gościli w Operze Nova w Bydgoszczy!” – mówią organizatorzy.

Przedstawienia operetki Johanna Straussa „Baron cygański” – gościnne występy bydgoskiej Opery Nova w Operze Leśnej w Sopocie: 8 i 9 lipca o godz. 20:00

Później – zasłużone wakacje do połowy sierpnia. Na spektakle w Operze Nova trzeba będzie poczekać do 7 września.

Post Author: Redakcja BeGoodArt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.