Pozorny fenomen i zlepek coverów…

13323290_1625386541111581_7276181989750194784_o-1280x1280
H&M Królestwo

Natalia Nykiel podczas warszawskiego królestwa H&M powiedziała publiczności, że tworzy muzykę POP-ową. Czy to najwyższy czas, by odebrać jej miano jednej z najmłodszy artystek lawirujących po krainie polskiej elektroniki?

Najwidoczniej! Wypuszczony blisko miesiąc temu singiel Error to piosenka podobna do wszystkich. Nuta, którą słuchamy w radio i nie zwracamy uwagi na to, że leci po raz enty. Niestety jednak nawet i ta piosenka nie przypadła do gustu publiczności. Od premiery nie trafiła jeszcze do żadnej z popularnych list przebojów, choć Vevo każe myśleć, że sytuacja ma się nieco inaczej. Skąd więc liczba odsłon znacznie większa niż u wyprzedającego koncerty Dawida Podsiadło, powracającej Ani Dąbrowskiej czy Bednarka, którego trasa koncertowa od kilku miesięcy nie ma końca?

Nykiel wyszła na scenę niemałym opóźnieniem. Wśród kawałków z debiutanckiego albumu, takich jak Wilk, Półdziewczyna czy znany wszystkim singiel Bądź duży, mogliśmy usłyszeć Papaoutai belgijskiego piosenkarza Stromae czy utwór Laura wykonywany w oryginale przez Bat for Lashes. Wierni fani bawili się pod sceną, a ci, którzy czekali na występ OSTR ironizowali kilka metrów dalej. Nieduża publika zmobilizowała się jednak, by podczas silnych wiatrów i dającej wiele do życzenia pogody obejrzeć koncert. Światła, które mogliśmy zauważyć dopiero pod koniec koncertu, zapowiadają świetne show w nieco innych warunkach, jednak perkusja połączona z gitarą basową i elektroniką, co i rusz zagłuszała wokalistkę. Tłumów nie było, niestety też nie wpuszczono wszystkich oczekujących w kolejce pod pałac Branickich.

Bez rewelacji i bez fenomenu. Przekonajcie się jednak sami. Królestwo H&M to niesamowicie ciekawa inicjatywa. Sprawdźcie koniecznie inne koncerty, ale bądźcie czujni i pojawiajcie się ok. 19:00 na miejscu.

W ramach Królestwa H&M wystąpią jeszcze:

24 czerwca – Sokół i Marysia Starosta / Young stadium Club
Afterparty: Spisek Jednego / Eprom

25 czerwca – Agi Brine / gwiazda wieczoru – ogłoszona 5.06
Afterparty: Noz / I Say Mikey

Post Author: Redakcja BeGoodArt

Jedna myśl o “Pozorny fenomen i zlepek coverów…

  • Inga

    (1 lipca 2016 - 09:17)

    Faktycznie był to beznadziejny występ – i ten strój… okropna! Pewnie sami sobie klikają odsłony 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.