Co to jest radykalne wybaczenie? ;)

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection timed out in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Dobry wieczór, co powiecie na to, abyśmy dzisiaj przybliżyli sobie znaczenie radykalnego wybaczenia?

 1. Myślę że najlepsza forma to porównać zwykłe wybaczenie do radykalnego wybaczenia:
  W zwykłym wybaczeniu jesteśmy ,,ofiarami” – w radykalnym wybaczeniu jesteśmy ,,obdarowywani danym doświadczeniem/lekcją”
 2. W zwykłym wybaczeniu szukamy zemsty dla ,,oprawcy” – w radykalnym wybaczeniu szukamy głębszego znaczenia wyrządzonej nam ,,zbrodni”
 3. W zwykłym wybaczeniu oczekujemy że dana osoba nas przeprosi za to co nam zrobiła, dopiero później będziemy w stanie wybaczyć tej osobie (ale to także zależy od formy przeprosin) – w radykalnym wybaczeniu wzbogacamy siebie jak i drugą stronę akceptacją danego doświadczenia.
 4. W zwykłym wybaczeniu 2 strona jest ,,katem” – w radykalnym wybaczeniu 2 strona jest ,,nauczycielem”
 5. W zwykłym wybaczeniu dominuje nasze ego które jest urażone/zranione/oszukane – w radykalnym wybaczeniu dominuje nasza dusza która jest wdzięczna/akceptująca/wyrozumiała
 6. W zwykłym wybaczeniu dana sytuacja z góry jest uznana za złą i niedobrą – w radykalnym wybaczeniu zastanawiamy się czy na pewno ta sytuacja jest taka niedobra jak nam się wydaje czy jesteśmy w stanie uznać ją za neutralną czy nawet dobrą.
 7. W zwykłym wybaczeniu wszyscy są źli i najgorsi, tylko nie my sami – w radykalnym wybaczeniu zastanawiamy się czy my kiedyś nie zachowaliśmy się podobnie.
 8. W zwykłym wybaczeniu jest tylko ta obecna chwila w której jesteśmy tak bardzo zranieni i często żyjemy w przeszłości – w radykalnym wybaczeniu wiemy, że sytuacja ta jest w danej sytuacji dla nas dobra, oraz pomaga nam w przyszłości uniknąć podobnej sytuacji.
 9. W zwykłym wybaczeniu nasze uczucia są często tłumione – w radykalnym wybaczeniu możemy odkryć i nazwać nasze uczucia.
 10. W zwykłym wybaczeniu nie rozumiemy dlaczego 2 osoba była taka okropna dla nas – w radykalnym wybaczeniu jesteśmy w stanie dużo nauczyć się i wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji.
 11. W zwykłym wybaczeniu nigdy do końca nie jesteśmy w stanie wybaczyć 2 stronie, jeśli mu/jej/im o tym nie zapomnimy – w radykalnym wybaczeniu po wyciągnięciu wniosków, oraz przerobieniu całej sytuacji już wybaczyliśmy tą sytuacje, a czasami nawet i zapomnieliśmy co ta osoba nam konkretnie zrobiła.
 12. W zwykłym wybaczeniu często ,,stoimy w miejscu” – w radykalnym wybaczeniu potrafimy się rozwinąć.
 13. W zwykłym wybaczeniu musimy się skonfrontować z naszym ,,oprawcą” – w radykalnym wybaczeniu wystarczy że powiemy do siebie, że WYBACZAMY naszemu ,,oprawcy”
 14. W zwykłym wybaczeniu powtarzamy przebieg wspominanej sytuacji – w radykalnym wybaczaniu możemy powrócić do danej sytuacji i zmienić sposób jej postrzegania.
 15. W zwykłym wybaczeniu ciągle buzuje w nas ta ,,zła energia” która nie daje nam żyć, a czasami może także mieć wpływ na nasze zdrowie i życie – w radykalnym wybaczeniu w momencie gdy ,,przerobimy” daną sytuację czujemy się uwolnieni od tej energii i nasze samopoczucie jest w stanie się poprawić.
 16. W zwykłym wybaczeniu zaistniałą sytuację postrzegamy jako tą która się ,,nam przytrafiła” – w radykalnym wybaczeniu, jesteśmy w stanie dostrzec, że cała sytuacja przytrafiła się tak naprawdę ,,dla nas”. 😉

Gdy potrafimy rozróżnić różnice pomiędzy ,,zwykłym wybaczeniem”, a ,,radykalnym wybaczeniem” to jesteśmy w stanie świadomie dokonać wyboru którą ,,formę” wybaczenia wybierzemy dla naszego szczęścia, zdrowia a nawet rozwoju.
Poniżej umieszczam link do arkusza radykalnego wybaczenia który znajduje się na stronie: http://radykalnewybaczanie.com.pl/arkusz.htm do wypełnienia online.

Pozdrawiam oraz życzę powodzenia na drodze do wybaczania.

Całuję Was serdecznie,
Patrycja Wiedźma M.
<3
I Ty możesz zostać wiedźmą swego życia i odczarować je

Post Author: Patrycja Wiedzma M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 + 3 =